Sıkça Sorulan Sorular

  SIKÇA SORULAN SORULAR  Complete, Carry On ve Essentials modellerinin taşıma kapasiteleri nelerdir?

COMPLETE serisi, infant insert gerektirmeden 3,2 Kg - 20,3 Kg 'a kadar taşır.

ESSENTIALS serisi, 6,8 - 20,3 Kg 'a kadar taşır. İlave olarak Infant Insert takılır ise, 3,2 - 20,3 Kg aralığında taşır.

CARRY ON serisi, 6,8 - 27,2 Kg 'a kadar taşır.


Complete , Carry On ve Essentials modelleri arasındaki farklar nelerdir?

BURAYA TIKLAYARAK Ürün Karşılaştırma tablomuza göz atabilirsiniz.


Complete, Carry On ve Essentials modellerinde kullanabileceğim taşıma pozisyonları nelerdir?

Complete serisinde 6 farklı taşıma pozisyonu bulunur. Fetal, Infant, Toddler, hip ve back.

Carryon serisinde 3 farklı taşıma pozisyonu bulunur. Toddler, Hip ve Back.

Essentials serisinde 4 farklı taşıma pozisyonu bulunur. Infant* (Infant Insert ile birlikte), toddler, hip ve back.


Complete serisi bebek taşıyıcısı aldım, ancak nasıl kullanacağımı bilmiyorum, yardın eder misiniz?

BURAYA TIKLAYARAK videolu anlatımları izleyebilir, veya her ürünün sayfasındaki ürün açıklama sekmelerindeki VİDEOLU ANATIMLAR sekmesinden de detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.


Complete Serisi, All Seasons modeli ile, Complete serisi, Airflow modeli arasındaki farklar nelerdir?

Airflow ile Complete serileri arasındaki en büyük fark, Airflow modelinin tümünün 3D Mesh kumaş ile hava geçirgen bir yapıya sahip olması, Complete All Seasons 'ın ise; sıcaklığı kontrol edebilmeniz için, fermuarlı sıcaklık kontrol paneli bulunmaktadır.


Complete bebek taşıyıcım için, Infant Insert / Infant pillow diye adlandırılan Yenidoğan aparatı / Yenidoğan yastığına ihtiyaç duyacak mıyım?

Complete serisinden bir model tercih ettiğinizde, Infant Insert yada Infant pillow diye adlandırılan yenidoğan aparatlarının hiç birine ihtiyacınız kalmadan taşıyıcınız ile bebeğinizi rahatlıkla giyebilirsiniz. 


Bebeğim Oturma bölgesinde dar ve geniş pozisyon arasında bir boyutta, ne yapacağım?

Aşağıdaki tekniklerden birini veya birkaçını denemek suretiyle dar oturma bölgesi ayarında daha çok destek elde elde edebilirsiniz.

Bebeği kemerden uzağa konumlandırın. Bebeğinizi taşıyıcı panelin en geniş bölümüne doğru konumlandırarak bel kemerinin yakınında veya üstünde olmadığından emin olun. Bunu yaparsanız, kemeriniz düz ve belinize veya kalçanıza rahatça oturmasını sağlamış olursunuz. Hem kendiniz hem de bebeğiniz için daha rahat bir pozisyon bulana kadar bel kemerini daha yukarıya veya aşağıya doğru hareket ettirmeyi deneyin. Bunu yaparken bebeğin oturma bölgesinin en geniş yerinde olduğuna dikkat edin.

Oturma bölgesinin iki yanında bulunan flapleri (kapakçıkları) açarak oturma bölgesini genişletin. Kapakçıkları açık ancak katlı bir şekilde bebeğin otruduğu bölgenin altına doğru katlayın. Geniş bir oturma bölgesi elde etmek için bebeğin kalçalarının olduğu hizadan paneli kenarlarından tutarak iki yana doğru çekin. Alternatif olarak panel kapaklarını serbest bırakabilirsiniz. Bebeği taşıyıcı içerisinde ellerinizi bebeğinizin altına doğru sokarak bebeğinizi taşıyıcı içerisinde kemerden uzak bir konuma konumlandırarak rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin vücudunuza rahatça uyum sağlaması için kemer sıkılıklarını doğru ayarlamalısınız. Asla aşırı derecede sıkmayın. Bebeklerin doğal omurgalarının C eğrisinde olması gereklidir. Buna dikkat edin.


CarryOn ile Complete serisi arasındaki farklar nelerdir?

CarryOn, 7 kg ile 27 kg a kadar büyük çocuklar için tasarlanmıştır. Çocukların daha rahat uyum sağlaması için daha geniş bir panel ve kemerlerde daha fazla ayarlanabilirlik bulunmaktadır. CarryOn serisinde, HIP, Back ve Toddler olacak şekilde 3 farklı pozisyonda taşınmakdadır. Complete, yüzü dışa dönük taşımalarda kullanılabilmesi için, aşağıya katlanan boyun desteğine sahiptir. Böylece yüzü öne bakacak şekilde giyilebilir. Complete 3 Kg 'dan 20 Kg 'a kadar bebekler içindir. CarryOn 'u, 7 Kg altındaki çocuklar için kullanamazsınız.


Complete Airflow mu, Complete Embossed mı daha çok hava geçirgendir?

Embossed bebek taşıyıcı, yumuşak, hafif ve oldukça nefes alabilen mikrofiber kumaşıyla sportiftir. Taşıyıcının katmanları arasında dolgu malzemesi bulunmaz ve bu sayede diğer pamuk katmanlı taşıyıcılara kıyasla oldukça hafiftir ve çok daha hava geçirgenlik sunar ancak Airflow kadar hava geçişi yoktur.


Complete serisinin bel kemeri uzatma aparatını Embossed serisinde kullanabilir miyim?

Hayır, kullanamazsınız.


COMPLETE ile ESSENTİALS arasındaki farklar nelerdir?

Complete serisi ürünleri, benzersiz özelliklere sahip, 6 konumlu bir taşıyıcıdır. ESSENTIALS ise daha basit, geleneksel, yumuşak yapılandırılmış taşıyıcı kategorisinde en iyi çözümü sunmak için tasarlanmıştır. 4 taşıma pozisyonuna sahiptir. Ekstra Infant insert ile yenidoğan bebekleri de taşımaya uygun hale getirilmiştir.


Bebek emniyet kemeri ne için kullanılıyor?

Complete serisi bebek taşıyıcılardaki iç emniyet kemeri, bebeği daha yukarda konumlandırmak amacı ile bebeğin altına destek eklenip kullanılmak istendiğinde, ekstra güvenlik sağlamak için ebeveyne bebeği taşıyıcı içerisinde sabitlemek için kullanılarak bebeğin düşme tehlikesini ortadan kaldırır. ABD ve diğer ülkelerde zorunlu olmadığı gibi, Japonya gibi ülkelerde güvenlik sertifikaları, infant insert kullanımında bu emniyet kemerlerinin bağlı olmasını zorunlu kılmaktadır. Bu yararlı güvenlik tedbirini ürün içerisine dahil eden ilk kuruluş olmaktan gurur duyuyoruz.


Bebek taşıyıcılarınızda alev geciktirici (tutuşma önleyici) kullanıyor musunuz?

Bizim için önemli olan, bebekler için en güvenli ürünleri üretmektir. Hem güvenlik politikamız hem de yasal zorunlu standartlar gereği kapsamlı testler yapıyoruz. Ürünlerimizin hiç biri kurşun, zehirli boyalar (azor dyes - azor boyar maddeler), flatalatlar, alev geciktirici kimyasal maddeler içermez ve CPSIA (Consumer Product Safety Improvement Act -  Tüketici Ürün Güvenliği Geliştirme Yasası) 'na ve ASTM güvenlik standartları belgelidir. Omuz pedlerindeki dolgu, bebek yataklarında sıkça kullanılan ve toxic (zehirli) olmayan PE'den oluşur. Kemer de, toxic (zehirli) olmayan PEVA maddesinden üretilmiştir. Birçok bebek ürünü (önlük v.b) üreten firma şimdi PEVA 'yı "daha yeşil" olması sebebiyle kullanmaktadır.